Kiedy wybrać autoholowanie, a kiedy autolawetę?
Awarie samochodu mogą się przydarzyć zawsze, nawet jeżeli auto dopiero co opuściło salon dealerski. W razie nieprzewidzianej przerwy w podróży zwykle nie sposób poradzić sobie z usterką samodzielnie, ponieważ rzadko który kierowca dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, narzędziami oraz niezbędnymi częściami zamiennymi. W takich sytuacjach można zwykle albo pokusić się o zholowanie pojazdu korzystając z przysługi znajomych lub rodziny, albo wezwać profesjonalną pomoc drogową. W Garwolinie i okolicach usługi tego rodzaju świadczy firma Auto-Hol. Przekonajmy się, kiedy można holować auto, a kiedy lepiej wezwać autolawetę.
Holowanie pojazdu we własnym zakresie
Samochody osobowe można odholować z pomocą innego kierowcy, korzystając z linki lub specjalnej taśmy. Warto jednak pamiętać, że wymaga to umieszczenia na holowanym pojeździe trójkąta odblaskowego, a także uruchomienia świateł mijania. Holowanie będzie zabronione na autostradach, lepiej też nie decydować się na nie na drogach ekspresowych z uwagi na dużą różnicę prędkości. Opcja ta okaże się też bardzo kłopotliwa, jeżeli do przebycia jest dłuższy dystans.
Ściągnięcie pojazdu autolawetą
Jeżeli pojazd został unieruchomiony daleko od miejsca, w którym można go naprawić, lepszym wyjściem może okazać się wezwanie autolawety. W takim przypadku uszkodzony samochód jest wciągany na platformę, unieruchamiany, pasami transportowymi i odwożony we wskazane przez właściciela miejsce. Mechanik może podjąć próbę usunięcia usterki na miejscu. Autolaweta będzie też nieodzowna, jeżeli rodzaj uszkodzeń wyklucza bezpieczną jazdę, np. w sytuacji, gdy nie działają hamulce lub układ kierowniczy. Z autopomocy warto też skorzystać na drogach o dużym natężeniu ruchu, ponieważ będzie to znacznie bezpieczniejsze niż używanie holu.