Co zrobić w przypadku awarii samochodu dostawczego?
Awaria samochodu dostawczego to nie lada problem. Kiedy się przydarza, nie mogą być realizowane zlecenia związane z dostarczaniem określonych produktów w konkretne miejsca. Tego typu sytuacja domaga się więc konkretnej i w miarę szybkiej reakcji. Czy jednak wiadomo do końca, co właściwie należy robić w przypadku awarii samochodu dostawczego?
Jak postępować w przypadku usterki?
Nie da się ukryć, że awaria samochodu dostawczego może być poważnym osłabieniem dla firmy, zwłaszcza jeżeli ta ostatnia jest małym przedsiębiorstwem i nie dysponuje olbrzymim taborem. Na awarię nie ma jednak rady. Kiedy się przydarzy, koniecznie trzeba odesłać samochód dostawczy do warsztatu w celu uzyskania od mechaników diagnozy problemu. Jeżeli usterka zdarzy się w trasie, to niezbędne może się okazać holowanie albo odwiezienie auta za pomocą lawety.
Jaki pojazd ma jednak służyć do realizowania wcześniej zaplanowanych zleceń, kiedy samochód dostawczy znajduje się u mechanika? Czy trzeba wykładać dużą sumę pieniędzy albo nawet zaciągać kredyt, żeby kupować zastępczy pojazd? Niekoniecznie, samochód dostawczy można przecież równie dobrze wypożyczyć. Wtedy będzie służył dokładnie przez taki okres, jaki będzie trwać naprawa. A następnie zostanie zastąpiony przez dopiero do przywieziony z zakładu warsztatowego, naprawiony samochód. Taka opcja nie jest aż tak kosztowna jak kupowanie nowego pojazdu i umożliwia dostosowanie usługi do zaistniałych potrzeb.
Zastępczy samochód w pierwszej kolejności musi wyjechać do zlecenia, które opóźniło się wskutek awarii. Niezależnie od tego, jak duże przesunięcie czasowe wystąpi, zawsze warto skontaktować się z klientem, który zostanie poszkodowany wskutek nieprzewidzianego wypadku. Będzie to miły gest, który pozwoli zatrzeć negatywne doświadczenia związane z opóźnieniem i zwiększy szanse na powtórną transakcję.
Podsumowując, awaria samochodu dostawczego nie jest wypadkiem, z którym nie można byłoby sobie poradzić. Na szczęście istnieją na to sposoby.